בס"ד
על אודי דוידי כבר לא צריך ממש לספר אחרי ארבעה אלבומים מצליחים ומעל ל80 אלף מכירות אלבומים ואלבום זהב לאלבום "רוחות טובות" ולהיטי ענק שהצליחו בכל מקום כמו "משקיפה בחלון" יצא בימים אלו האלבום החדש "בן אהוב".
שיר הנושא של האלבום כבר התנגן רבות בערוצי המדיה השונים ואף הוביל את מצעדי ההשמעות במשך כמה שבועות. באלבום זה אודי ממשיך את מה שהחל באלבומו הקודם ,המסע אל המיינסטרים... יש בזה כמה דברים נפלאים כמו הפקת איכות ברמה הגבוהה ביותר שמכוונת הכי גבוה שניתן הן מבחינת הסאונד והן מהבחינה המוסיקלית. ומצד שני בעיניי יש בזה התמסחרות ואיבוד הערך האומנתי כאשר היוצר יוצר משהו כמו על פי הזמנה..
האלבום הופק מוסיקלית על ידי אודי עצמו ואבי טל שהפיק איתו גם את האלבום הקודם, אבי הוא מהמפיקים המובילים היום בתעשיית המוסיקה היהודית המקורית והוא עובד עם מיטב האומנים בתחום דוגמת אהרון רזאל ועוד. האלבום ברובו בסגנון רוק פופ קצבי בשילוב בלדות .
באלבום יש 12 שירים שכולם נכתבו על ידי אודי ואשתו לילך, חוץ מ"דרור יקרא" ו"הסתרת פניך" כרגיל אצל אודי המילים הן פשוטות ולא מתוחכמות מידי למרות שבאלבום זה ישנם שירים שבכוונה מעומעמים שכל אחד יבין בהם מה שהוא רוצה...
האלבום נפתח בשיר הנושא "בן אהוב" שיר במקצב ה6/8,למרות שהשיר כבר מעט נלעס הוא עדיין נעים ונחמד להאזנה. מומלץ להאזין לבלדה "לפיד בוער" שיר מוצלח ומעניין עם מילים פשוטות וכמו שאודי עצמו אומר בשיר הבא שנדבר עליו "מדבר אליך"
"מדבר אליך דיבורים פשוטים
מדבר אליך מעומקי מעמקים
כשהנשמה זורקת אור
ערפל נמוג אחור"
זה בהחלט משהו שמאפיין את שיריו של אודי דוידי הפשטות במילים וללא משחקים. השיר עצמו מעובד בצורה מעניינת של רוק בשילוב כינורות ועם פתיח נחמד.
שיר מעניין נוסף באלבום הוא "כיוון אחר" דואט יחד עם אחד מגדולי הזמר הישראלי שלומי שבת, זהו שיר שקט שמדבר על חשיבות שיתוף הפעולה והשלום למרות השוני. ניתן להאזין לתרגום לעברית של אודי לאני מאמין.. "עוד אחכה" ולשיר שקט מרגש במיוחד "הסתרת פניך" בעיבוד מרגש של גיטרה אקוסטית, ולדרור יקרא במקצב הפאנק.
לסיכום מדובר באלבום מופק ברמה הכי גבוהה שיש ,כיף שיש דברים כאלה ושיש סיבה לאומנים מהז'אנר להשקיע כך באלבום.
6 מתוך 7 בסולם נתנאל
אודי דוידי - בן אהובנתנאל לייפר