יהודה דים בעיניי הוא בהחלט יוצר מעניין הוא התחיל את דרכו לפני מעט יותר מעשור עם להיט היסטרי בזמנו "שובי השולמית" והוציא בזמנו שני אלבומים של מוסיקה חסידית "שובי" ו"גל עיניי" לפני כ5 שנים הוציא יהודה אלבום מסקרן בשם "מחשבות". אלבום יחודי לזמר מסוגו של דים ולדעתי אחד מהאלבומים היחידים שזמר חסידי הוציא שהם בעצם אלבום של מוסיקה ישראלית בעברית. מהאלבום מחשבות הצליח מאד השיר בסגנון יווני "תגיד לי מה יותר מתוק מדף גמרא".
בימים אלו הוציא יהודה את אלבומו החדש "תכל'ס" שגם הוא כקודמו אלבום ישראלי כמעט לכל דבר ועניין, בכתיבת המילים התכבד כמו באלבום הראשון הרב אהרון לוי ובעיבודים ג'ף הורביץ שכבר עובד עם יהודה מאלבומו "שובי".
בעיניי יש בזה משהו מרענן מאד שזמר חסידי שר בעברית ועל אף שיהודה עצמו מתנער מתדמית האלטרנטיבי ... לדעתי יש באלבום מהסוג הזה הרבה נועזות ובריחה מהמיינסטרים במוסיקה החסידית למרות שזה שמדובר כבר באלבום השני מאותו הסוג מקלה מאד תחושת הביטחון ונסיון העבר שאלבום כזה יכול לייצר להיטים .
ההפקה המוסיקלית של ג'ף הורביץ שמצליח כמו תמיד ליצור עניין בעיבודים ולשמור על רמת סאונד גבוהה ואיכותית במיוחד. באלבום יש 10 רצועות והוא נפתח בשיר "נחש מנחושת" שיר מלהיב שבעיניי הוא אחד מהשירים היותר מוצלחים באלבום . השיר נפתח בעיבוד פאנקי של גיטרות אקוסטיות שגורם לך לתהות אם זה לא שיר של שלמה ארצי.
שיר נוסף מעניין הוא השיר השני באלבום שהוא גם שיר הנושא "תכל'ס" שיר סלואו רוק עם מילים מוצלחות ולחן נעים.השיר "מבקש סליחה" בסגנון הפופ מהנה ו"סוף דבר" הוא גם שיר מעניין מוסיקלית . באופן כללי מדובר באלבום נעים מלודי ורך.
לאחר האזנות רבות לאלבום אני בהחלט יכול לחוש שיהודה הרבה יותר מבין את סגנון השירה בעברית והוא נשמע הרבה יותר טוב מהאלבום "מחשבות" למרות שגם באלבום הנוכחי יש כמה רגעים שבהם ישנה תחושה שהמילים מושרות כאילו הן פסוקים. נקודה נוספת שבה האלבום מתעלה על קודמו היא המילים , הן מתאימות יותר ללחן ונשמעות הרבה יותר טוב למרות שחלק גדול מהשירים על אף שהאזנתי לאלבום הרבה פעמים פשוט עברו לי ליד האוזן ולא הותירו עליי כל רושם אני מוצא את עצמי מפזם את המנגינה ללא שום מושג מה המילים כאילו המנגינה באה בפני עצמה...
בתכל'ס.. זהו אלבום מושקע ומעניין שבהחלט שווה האזנה מומלץ יחד עם חוברת המילים.
חמש מתוך שבע בסולם נתנאל
יהודה דים - תכל'סנתנאל לייפר