הקלטת שהפכה לצוואה:

המוסיקאי והיוצר ארז נטף עובד כעת על אלבום משירת יהודי תוניסיה, הסינגל הראשון 'אזמר בשבחין' מבוצע בדואט עם הזמר אילן דמרי.

שיא מיוזיק | יום ראשון כ"ז טבת התשע"ח, 14-01-2018 בשעה 09:01צפיות: 991.
הקלטת שהפכה לצוואה:
ארז נטף
קלטת עתיקה שקיבל המוסיקאי והיוצר ארז נטף מאביו רגע לפני שהלך לעולמו באופן פתאומי, הפכה לצוואה. התוצאה: תחילת עבודה על אלבום משירת יהודי תוניסיה. הסינגל הראשון 'אזמר בשבחין' מבוצע בדואט עם הזמר אילן דמרי.

ארז נטף הוא מלחין, נגן עוד ויוצר שקיבל על עצמו משימה לא פשוטה לפני למעלה מחצי יובל. "לפני 28 שנה אבי ניגש אלי עם קסטה, ואמר: יש כאן פיוטים, ניגונים וזמירות של סבא שלך וסבא רבא שלך, שרים בלחן תוניסאי. אני נותן לך ואני סומך עליך שאתה תדע מה לעשות עם זה". חודשיים לאחר מכן התגייס ארז, אביו בא לבקר אותו ובדרך חזרה הוא נפגע בתאונת דרכים ונפטר. כך שאותה הבקשה הפכה בעצם לצוואה שלו.

במהלך השנים שילב נטף חלק מהפיוטים הללו בפרוייקטים קודמים שלו. לאחרונה החל להקליט את הפיוטים בעיבודים חדשים, עם האנסמבל הירושלמי שהקים. התוצאה היא אלבום חדש 'מתוניסיה לירושלים' שבע"ה יראה אור בקרוב, בו הוא מציג את פרשנותו הייחודית לפיוטים הנדירים והעתיקים המתובלים במוסיקת עולם, מוזיקה ישראלית עכשווית ואף נגיעות של מוסיקה אלטרנטיבית.

כעת רואה אור סינגל ראשון מתוך הפרוייקט. מדובר בפיוט 'אזמר בשבחין' שהושר בלחן זה בערבי שבתות בקהילות יהודי תוניסיה. את השיר מבצע ארז בדואט עם הזמר אילן דמרי, שמכיר את הלחן ולחנים תוניסאים נוספים מבית הוריו. "מה שנגע לי בלב, אני רוצה להעביר הלאה, יש בזה הרבה מעבר למוסיקה" – אומר ארז.

מופע טרום בכורה יתקיים בירושלים בבית הקונפדרציה ביום חמישי הקרוב, ב' שבט (18.1). אורח מיוחד: אילן דמרי.

אורח מיוחד : אילן דמרי.
אנסמבל ארז נטף:
ארז נטף: גיטרה אקוסטית ושירה
אליהו דגמי: גיטרה חשמלית
אלון נטף: קלרינט
יוני שרון: כלי הקשה
ינוש הורוביץ: אקורדיון
עופר בניטה: תופים
אביתר חרמש: בס

עיבודים והפקה מוסיקלית: ארז נטף.
הוקלט: באולפן של יובל עמית, ירושלים.
מיקס: רועי גבע.
מסטרינג: יורם ואזן.

האזנה עריבה בשיא מיוזיק!

למילות השיר:
ארז נטף - אזמר בשבחין.

הוסף תגובה חדשה

על מנת להוסיף תגובה לביקורת, עליך להיות מחובר למערכת.
הרשמה למערכת | התחבר

תגובות גולשים:

  • לא נמצאו תגובות לסינגל זה.