משה לוק בסינגל בכורה "ירושלים"

משה לוק בסינגל בכורה "ירושלים"

שיא מיוזיק | יום שלישי י"ד שבט התשע"ב, 07-02-2012 בשעה 22:07צפיות: 2200.
משה לוק בסינגל בכורה "ירושלים"
משה לוק
משה לוק מהפייטנים המובילים והמבוקשים בתחום המוסיקה האנדלוסית והצפון-אפריקאית, בזכות יכולותיו הווקאליות המרשימות שסללו את דרכו לתור את רחבי הגלובוס בהופעות מול קהילות יהודיות הצמאות ומבקשות לטעום חוויית שירה בניחות בית-אבא. את דרכו המקצועית החל עוד בצעירותו. הוא נולד וגדל בצרפת, בבית שבו נשמו וחלמו מוסיקה. את יסודות הפיוט והאהבה לכל צליל ותו ספג מאביו רפאל ומדודו, ר' חיים לוק, המוכר כפייטן וכידען גדול בתחום המוזיקה האנדלוסית.


אירוע מחונן קרה, כשהיה בן ארבע-עשרה, כשהותקף על-ידי אנטישמי בצרפת, גרם לו להבין שמוסיקה זו נשמה, מוסיקה זו שליחות שצריכה לטעת שורש ולהתהוות בארץ הקודש, ומשם עליו לשלוח את הפירות לשאר העולם. לוק עלה ארצה, למד בבית-הספר למוסיקה "B.P.M", וכן אצל הפייטן ר' חיים ביטון. הופיע על במת "התזמורת האנדלוסית הישראלית", וסלל את דרכו כסולן מצליח. מנחה ומלמד פיוט ברחבי הארץ, כחבר במפעל "קהילות שרות" בחסות קרן אביחי וב"שירים ושורשים" בחסות משרד החינוך. כשבמקביל לכל-זה, התמקצע גם בתחום השירה החסידית, מזרחית ומופיע באירועי ענק רבים כשבאמתחתו רפרטואר מוסיקלי עשיר ומגוון מאוד.
בימים אלו לוק מתחיל לסלול את דרכו אל מרכז הבמה והעשייה במוסיקה הים-תיכונית עם סינגל הביכורים "ירושלים". בלדה מרגשת ונוגעת אותה הלחין וכתב שרון אבילחק בהתכתבות עם המקורות, אשר הגיעה בהשראת אותה החלטה לעלות ארצה ולייחל לגאולה הנכספת יחד עם אחיו בארץ הקודש.
עיבוד והפקה מוסיקלית: דורון אלימלך.
האזנה עריבה בשיא מיוזיק!
למילות השיר:
משה לוק - ירושלים.

הוסף תגובה חדשה

על מנת להוסיף תגובה לביקורת, עליך להיות מחובר למערכת.
הרשמה למערכת | התחבר

תגובות גולשים:

  • לא נמצאו תגובות לסינגל זה.