הדג נחש עושה היפ-הופ יהודי... שאנן סטריט מתארח אצל יהודה כץ

לקראת ראש השנה הבא עלינו לטובה - שיר חדש ליהודה כ"ץ שמארח את שאנן סטריט. שיר שמתחיל בחיפוש של יוסף את אחיו ונגמר בהיפ הופ ציוני. מחוברים, הדבר האמיתי.

שיא מיוזיק | יום שישי י"ז אלול התשע"א, 16-09-2011 בשעה 12:48צפיות: 1670.
הדג נחש עושה היפ-הופ יהודי... שאנן סטריט מתארח אצל יהודה כץ
יהודה כץ
יהודה כ"ץ משוכנע שלנצח נחיה בחוסר הסכמה, אבל עם "ביחד" חיובי. ככה זה היה בעבר ב- 12 שבטים עם השקפות רוחניות שונות וככה זה בישראל בשנת 2011. אבל כולנו כאן כדי להישאר, אז עדיף שיהיה לנו מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד. בתחילת השנה יצא אלבום סולו הבכורה של כ"ץ "בלעדייך לא אבוא". השיר "את אחיי אנוכי מבקש" שלא נכנס לאלבום, מקבל תנופה אמנותית בחיבור בין שאנן ויהודה, שילוב של חילוני –דתי, הכאן ועכשיו. על ההפקה אמון גלעד ויטל מ"שוטי הנבואה".

שורשיו המוזיקליים של יהודה כ"ץ נטועים בארה"ב של סוף שנות השישים, בהן היה נער מתבגר בתקופת ילדי הפרחים (הוא מכיר אישית את חברי ה"גרייטפול דד" המיתולוגית ונכח ביותר מ-150 הופעות של הלהקה!). בשנת 1972 פגש את שלמה קרליבך – מפגש שהוליד שנים של עבודה משותפת במרוצתן הפך כ"ץ למנהלו המוזיקלי והפיק את שיריו האחרונים. בנוסף שיתף פעולה עם קובי אוז, אהוד ומאיר בנאי, שלמה גרוניך, רואי לוי (שוטי הנבואה), עלמה זוהר, חמוטל בן זאב והיה סולנה של להקת "רבע לשבע", אחת הלהקות הפופולריות בציבור הדתי עם תכנים יהודיים עטופים ברוק מתקדם של שנות ה-70.

כ"ץ הוא נקודת החיבור בין בוב דילן לשלמה קרליבך, בין ג'ורג' הריסון למוזיקת עולם עם נגיעות של מוזיקת נשמה ומקצבים שמחים. בין הצלילים וההופעות, כ"ץ הקים את עמותת "נשימה" בה אמנים מגישים סדנאות על זהות יהודית דרך מוזיקה ואמנות, מרצה בפני חיילים וממשיך לחקור את העולם במטרה לגשר ולפתוח לבבות.

קצת לפני סיום ותחילתה של שנה חדש, רגע של מחשבה. הפסוק "אֶת-אָחַי אָנֹכִי מְבַקֵּשׁ" לקוח מבראשית ל"ז, ט"ז משיחה שבין יוסף שאיבד עצמו לבין רועה צאן ששאל אותו מה רצונו. מדוע אם כך, הוא השתמש במילה מבקש ולא מחפש?

האזנה עריבה בשיא מיוזיק!
למילות השיר:
יהודה כץ - את אחי אנכי מבקש.

הוסף תגובה חדשה

על מנת להוסיף תגובה לביקורת, עליך להיות מחובר למערכת.
הרשמה למערכת | התחבר

תגובות גולשים:

  • לא נמצאו תגובות לסינגל זה.
דף שגיאה | שיא מיוזיק
Data too long for column 'link_page' at row 1
דף שגיאה