את פניך אבקש

האזינו לסינגל מתוך האלבום הבכורה של יצחק בינשטוק...

שיא מיוזיק | יום שני כ"ט אב התשע"א, 29-08-2011 בשעה 11:00צפיות: 835.
את פניך אבקש
יצחק בינשטוק
יש לא מעט אנשים שמוצאים את עצמם מידי פעם מזמזמים ניגון חדש שיצא זה עתה מבפנים. אם הם נוטלים יוזמה, הם גם מקליטים לעצמם את הניגון, שיהיה במגרה לעת הצורך. יש גם כאלה שהולכים צעד קדימה ומשתפים את הניגון המיוחד שלהם עם אחרים. לפעמים הניגון פורץ לרשות הרבים מתוך אור גדול, אך לפעמים גם מתוך הערפל.

את פניך אבקש - אלבום הבכורה של הזמר יצחק בינשטוק הוא אלבום שכזה. במשך שנים רבות, לאורך תקופת חייו הלחין יצחק שירים שנכנסו אחר כבוד אל המגירה. הלחנים הם אוסף תמונות מהתחנות השונות בהם עבר: החל מהנוף המדברי המרהיב של המכתש במצפה רמון, דרך תל אביב – העיר ללא הפסקה ועד לנוף ההרים בפסגות בנימין.

השירים שכבו במגירה במשך תקופה ארוכה, עד אשר הגיע הערפל. חמיו של יצחק – רוני מתוקי ז"ל שהיה איש שכולו ניגון, נלקח לבית עולמו לאחר מחלה קשה. "במותו של רוני חמי, חשתי רצון עמוק לכתוב שיר לזכרו, שיר שיבטא את מה שהיה עבור המשפחה" - משחזר יצחק. השיר שנכתב, הושר לראשונה ביום השנה לפטירתו ונתן דחיפה משמעותית ליציאתו לאור של הפרוייקט עם לחניו המקסימים של יצחק.

אווירתו המיוחדת של חודש אלול והימים הנוראים מורגשת היטב באלבום החדש; שני לחנים חדשים ומרגשים על פסוקים מתוך מזמור 'לדוד ה' אורי וישעי' המזוהה כל כך עם ימים אלה כלולים בו, מתוכם כמובן שיר הנושא של האלבום - את פניך אבקש וכן שיר מתוך התפילות לראש השנה.

גם שאר השירים באלבום המכיל אחד-עשר לחנים חדשים על מילים מהמקורות, כמו גם כמובן שיר הזכרון הלהבה, המתהדרים כולם בקולו הנעים של יצחק, עטופים בעיבודיו המופלאים של ערן קליין, יוצרים פסיפס מיוחד ומרגש שיכול לחדור בקלות לליבותיהם של עם ישראל ומהווה הכנה מצוינת לקראת הימים הנוראים הבאים עלינו לטובה.

הפצה ראשית: דברי שיר – תרבות ומוסיקה יהודית.

למילות השיר:
יצחק בינשטוק - את פניך אבקש.

הוסף תגובה חדשה

על מנת להוסיף תגובה לביקורת, עליך להיות מחובר למערכת.
הרשמה למערכת | התחבר

תגובות גולשים:

  • לא נמצאו תגובות לסינגל זה.